Sağlığınız En Değerli Hazineniz.
Hizmet Bölgemiz
İzmir | Tüm İlçeler
Mesai Saatleri
Bize 7/24 Ulaşabilirsiniz.

ERKEN DÖNEM TEDAVİ

Özellikle Felç tedavisinde erken dönem (ilk 6 ay) tedavi hastalığın iyileşme sürecindeki en önemli evredir. Tedaviden en etkin sonucun alındığı dönem bu dönemdir. Hastanın bu süreci tedavi almadan geçirmesi durumunda ileride hastada ciddi fonksiyonel kayıplar gözlemlenebilir. Erken dönemde fizik tedaviye başlamanın ne kadar önemli olduğu asla unutulmamalıdır.

ETKİN TEDAVİ

Fizyoterapist ekibimiz uzman veya uzmanlığını yapmakta, aynı zamanda çeşitli kurslar ile kendilerini geliştirmekte olan sağlık profesyonelleridir. Hastane protokolleri ve klişeler şeklinde değil en güncel tedavi yöntemlerini evinizde uygulamaktadırlar.

DÜŞÜK TEDAVİ MALİYETİ

Alanında uzman fizyoterapistlerimizden evde fizik tedavi hizmeti almak birçok özel merkezlerdeki fizik tedavi ücretlerinden daha uygun fiyatlara karşılanabilmektedir. Aynı zamanda yolda geçen süreyi ve ulaşım için yapılan harcamayı düşününce evde fizik tedavinin avantajı bir kez daha kendini gözler önüne sermektedir.

HASTANIN TRANSFER PROBLEMLERİ

Fiziksel olarak bir rahatsızlığa yakalanmış olan hastamızın hastaneye ve özel merkezlere transfer işlemlerinde ciddi problemler yaşanır. Örneğin erken dönemde felç geçirmiş bir hastayı merdiven indirip çıkarmak ve her tedavi seansı için hastaneye götürmek hem hasta hem de hasta yakınları için çok fazla problem oluşturur. Bu durum zaten etkilenmiş olan hasta ve hasta yakınlarının psikolojisini daha da olumsuz etkiler.

YATILI FİZİK TEDAVİDE AYLAR SÜREN BEKLEME SÜRELERİ

Günümüzde devlet hastanelerinde yatılı fizik tedavi görmek için uzun süre sıra beklemeniz gerekiyor. Kimi zaman aylarca sürebilen bu durum hasta tedavisinin olabildiğince gecikmesine sebep oluyor. Unutmayalım ki erken tedavi dönemi iyileşme sürecinin en önemli evresidir.

ZAMAN

Hastanelerin klişeleşmiş kısa tedavi süreleri bir kenara aldığınız evde fizik tedavi hizmetinde tedavi süresi tamamen hastanın ihtiyacına göre belirlenir ve ev konforunda uygulanır.